Tipy na výlety

Níže naleznete několik zajímavých typů z okolí Louren Apartmánu. Máte-li chuť se podívat do dalších zajímavých častí Prahy, stáhnete si náš originální průvodce po neobvyklých místech tohoto nádherného města. Dole si můžete také stáhnout náš originální průvodce Prahou.

V Praze se pořád něco děje!

Mini-Mapa

t

Zajímavá místa

Číslo 1 na Mapě

LETNÁ  Nepřehlédnutelný kopec mezi Holešovicemi a Hradčanami zůstává největší nezastavěnou plochou v centru Prahy; jeho část pokrývá jeden z největších pražských parků. Ale dnešní Letná nabízí více než jen příjemnou procházku městskou zelení. Je především svébytnou čtvrtí, kudy, někdy i doslova, kráčely dějiny a zanechaly za sebou mnoho zajímavých stop. Zároveň je jednou z nejrychleji se rozvíjejících pražských čtvrtí s množstvím útulných kaváren, netradičních obchodů a dalších míst, která stojí za návštěvu. Mezi starousedlíky v poslední dekádě přibyla i řada bohémsky či umělecky založených lidí, kteří k půvabu čtvrti přidali značnou dávku hipsterského šarmu a kreativity.

Na Letnou se vydejte třeba od Královského letohrádku procház­kou přes Chotkovy sady; přejdete můstek nad silnicí a jste na Letné.

Při pohledu od Vltavy na Letnou každého zaujme drobný a přece výrazný Hanavský pavilon. Tato novobarokní kovová stavba vznikla jako reprezentační pavilon výrobce litiny pro pražskou Jubilejní zemskou výstavu v roce 1891 a později byla přenesena na své současné místo. Pavilon dnes slouží jako restaurace s vyhlídkovou terasou a skýtá úžasný pohled na pražské mosty. Dále se vydejte po Letenské pláni, jednom z nejdůležitějších pražských shromaždišť a rekreačních míst; je to prostor, kde narazíte na desítky běžců, cyklistů, inlajnistů a skaterů; množ­ství hřišť a sportovišť si mnozí pamatují jako dějiště vojenských přehlídek a nedaleký fotbalový stadion Sparty je místem, odkud shlíželi komunističtí pohlaváři na prvomájové průvody. Málokdo si ale asi vzpomene na pravidelné všesokolské slety, které se odehrávaly také zde, přičemž na ten v roce 1920 každý den slavně přijížděl prezident Tomáš Garrigue Masaryk na hřbetě svého hřebce Hektora.

 

Číslo 2 na Mapě

CHOTKOVY SADY  První městský veřejný park v Praze rozprostírající se pod Letohrádkem královny Anny byl založen již v r. 1832. Tento lesnatý park anglického typu, ve kterém roste více než 55 druhů dřevin, ukrývá mimo jiné unikátní pomník Julia Zeyera, vytvořený jako jeskyně, v níž jsou mramorové sochy představující postavy básníkových děl. Sady jsou propojeny s Královskou zahradou i s Letenskými sady, kam vede moderní lávka.

Číslo 3 na Mapě

VÝSTAVIŠTĚ Výstavní areál se značnou tradicí a atraktivním umístěním nedaleko centra města v sousedství parku Stromovka. Bylo vybudováno při příležitosti Jubilejní zemské výstavy v roce 1891. Ročně se zde konají desítky výstavních projektů a veletrhů a také řada kulturních a zábavních akcí.

Výstaviště Praha Holešovice se rozkládá na ploše 36 hektarů a jeho dominantou je secesní Průmyslový palác. Pro své značné interiérové i exteriérové možnosti je skvělou a vyhledávanou příležitostí pro pořádání řady kulturních, společenských a zábavních akcí v průběhu celého roku.

V areálu Výstaviště se nachází také Lapidárium Národního muzea, Maroldovo panoráma bitvy u Lipan, Křižíkova fontána či akvárium Mořský svět. V těsném okolí Výstaviště se na západní straně nachází rozlehlý park StromovkaPlanetárium Praha. Severní část areálu zaujímá lunapark, dnes místo, kde se konává Matějská pouť.

Výstaviště také nabízí příjemné posezení v některé z místních restaurací.

Číslo 4 na Mapě

STROMOVKA. Veřejný městský park. V horní části Stromovky se nachází dětské hřiště Kaštánek (správcem je Magistrát hl. m. Prahy, odbor ochrany prostředí ), jehož součástí jsou i železobetonové prolézačky od akademického sochaře Olbrama Zoubka, které jsou na tomto místě již několik desetiletí, nyní jsou v areálu zakomponovány pouze jako zrenovovaný dekorativní prvek, nikoliv jako herní atrakce, dále se zde nachází prolézačka „Družice“ (autor Zdeněk Němeček).

Z novějších herních prvků pro děti zde nalezneme plovoucí prám na rybníčku (sochař Michal Sedlák) a dvojici nápaditých keramických prolézaček manželů Alexandry a Jiřího Koláčkových. Hřiště je rozděleno do tří částí dle věkových kategorií (1 – 16 let). Je zde i plocha pro míčové hry.

Dětská hřiště jsou ve Stromovce ještě čtyři, pro příznivce grilování jsou určena 2 pikniková místa se základní výbavou (lavice, koš; vzhledem k zvláštnímu režimu nelze v historických parcích HMP používat otevřený oheň, proto si návštěvníci musí přinést vlastní gril a otop), speciální fitness prvky pro dospělé a seniory, 5 přenosných WC.

Oblíbená tříkilometrová stezka doplněná pestrou sítí menších cest je ze všech stran obklopená zelení, která především v letních dnech představuje ideální útočiště před slunečními paprsky a navíc je vhodným prostředím pro zkoušku chůze na laně, tedy slackline. Zajímavým prodloužením může být přejezd přes Císařský ostrov do sousední Troje. Trasu naleznete zakreslenou na mapě.

Číslo 5 na Mapě

NÁMĚSTÍ REPUBLIKY. Náměstí leží v místech někdejšího hradebního příkopu mezi Starým a Novým Městem. Velký prostor v blízkosti středověkého jádra města podnítil výstavbu mnohých významných staveb na přelomu 19. a 20. století, mezi které patří například Obecní dům v sousedství Prašné brány, Dům U Hybernů či kasárny Jiřího z Poděbrad. Velká část náměstí je dnes pěší zónou pohodlně spojující velké obchodní domy Palladium či Kotva.

Číslo 6 na Mapě

KARLŮV MOST. Nejstarší pražský most vznikl na místě Juditina mostu pobořeného r. 1342 povodní. Kamenný či Pražský most, od r. 1870 nazývaný Karlův, byl založen r. 1357 Karlem IV., dokončen byl r. 1402. Most je vybudován z pískovcových kvádrů a po obou stranách je opevněn věžemi (Malostranské mostecké věže, Staroměstská mostecká věž). Od r. 1683 do r. 1928 bylo na pilíře mostu osazeno 30 soch světců, z nichž nejznámější je socha sv. Jana Nepomuckého (M. Braun, F. M. Brokof aj.).

Číslo 7 na Mapě

PRAŽSKÝ HRAD. Pohled na Pražský hrad patří mezi nejúchvatnější panoramata. Jeden z největších hradních komplexů na světě tvoří historické paláce, církevní budovy, zahrady a malebná zákoutí. Pražský hrad je již více než tisíc let symbolem českého státu. Založen byl v 9. století a stal se sídlem českých králů a posléze prezidentů.

Číslo 8 na Mapě​

STROSSMAYEROVO NÁMĚSTÍ, Rušný dopravní uzel, jemuž na východní straně vévodí pseudogotický kostel sv. Antonína z Padovy z počátku 20. století. V kostele je uložen unikátní Slovanský betlém, který získal své jméno díky figurkám oděným do krojů různých slovanských národů.

Kontaktní formulář


Přeju si dostávat novinky a speciální nabídky od Louren Hotel & Apartments

CAPTCHA:

captcha
Vyplňte text z obrázku:

Adresa & Mapa:

Milady Horákové 684/16, Praha 7 – Holešovice

GPS: 50.0993822N, 14.4309572E

© 2008-2021 Copyright CRP Investment, s.r.o.
Jsme na WhatsApp
Zaslat Zprávu